Quint Buchholz, w świecie magii i surrealizmu

Quint Buchholz

Począwszy od 1979 roku, niemieckiego artysty Quint Buchholz on ilustrował setki książek dla dzieci i młodzieży dla niemieckich wydawców i międzynarodowych, wiele z nich zostały opublikowane w ponad dwadzieścia języków i otrzymał wiele nagród.Quint jest znany przede wszystkim w swoim efektownym wyglądem okładek do książek i billboardach. W swoich obrazach wykorzystuje technikę pointillism, który daje pewien realizm dla każdego zdjęcia. Jego ilustracje przypominają David Hockney, w grę obrazów Magritte ‚ a i realizm Edwarda Hoppera, kilka kompozycji, kolorach i kształtach, które przenoszą nas w świat surrealizmu, pełen dziwne elementy, na których należy się zatrzymać, nie spiesząc się, zachowując spokój i każdej części.

Urodził się w Штольберга (Niemcy), choć studiował Historię Sztuki i później Sztuk Pięknych w Monachium, Quint Buchholz także pisze i ilustruje swoje teksty, opieki nad dziećmi: Śpi dobrze, mały miś, sztuka pełna jest uroczych i magiczne rysunki i sugestywny tekst, ma wielkie znaczenie międzynarodowe), i kolekcjoner chwil, za którą otrzymał wiele nagród, w tym Bologna Ragazzi Award, Grand prix Anfantaisie, i Batchelder Award, nagrody, które zapewniają samych dzieci w najlepszej książki dziecięcej roku.Aby dowiedzieć się więcej o wszechświecie Quint Buchholz, zapraszamy, aby zobaczyć niektóre z jego prac twórczych.W ostatni piątek, 22 lutego, niewielka grupa specjalistów we wszystkich dziedzinach literatury dziecięcej udało nam się uczcić spotkanie-debata z ilustratorem niemiecki Quint Buchholz) w Goethe Institut de Madrid. Z Babar, przekazujemy naszą wdzięczność tej instytucji, ale na zaproszenie i organizację tej imprezy.

Ilustracje do książek

ilustracje
Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z twojej pracy, tutaj będzie mały przegląd biografii: Buchholz odbył studia Historii Sztuki w Monachium, a później malarstwo i sztuki plastyczne. Od 1988 roku jest ilustrował wiele książek innych autorów, a inne-w pojedynkę. Otrzymał wiele nagród za swoją pracę. Za kolekcjoner chwil otrzymał Bologna Ragazzi Award. Jego styl hiperrealista i techniki oczywiste. Jednej ze swoich ilustracji najbardziej znane jest to, że jest wykonana i pokrywa świata, Sofii, Jostein Gaarder. Wydała w najbardziej prestiżowych niemieckich wydawnictw, takich jak Hanser, DTV lub Sauerlander, a jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków.Człowiek z białą brodą dwóch dni, i włosy tak samo siwy siedzi na małym stole, plecami do tablicy, w klasie i na ekranie projektora, w, co, kiedy gaśnie światło, zaczynają pojawiać się rysunki, które dobrze znamy. Pierwszą rzeczą, rysunek Einsteina, która została pokryta stary numer jest Bardzo Ciekawy. Ciekawe, że w niemieckiej wersji tego magazynu Rysunek szedł w pomieszczeniach…

Surrealizm

surrealizm
Następujący obraz jest dobrze znany ze swoich zwolenników. Grupa muzyków na jednej tablicy, co sprawia, że w równowadze na skale. Mówi, że zrobił ten Rysunek, aby związek zawodowy muzyków, najważniejszym z Niemiec. Ale był problem: gdy uczyłem się efekt końcowy, muzycy narzekali na to, że tylko pojawili się ludzie. Ale kochałem obraz, który Buchholz musiał zmienić, aby było więcej kontroli parzystości.Następnie, ilustracja ich pierwszy album, Śpi dobrze, mały niedźwiedź(Lóguez, 1998). Nić ta książka, Buchholz mówi nam, że ważnym aspektem w książkach nad dziećmi jest bezpieczeństwo. Nie jest to prawdą dla wszystkich książek, ale to jest uczucie, czuć się pewnie, ważne. Świat stał się bardzo trudne dla nas, dorosłych, i możemy być pewni, że dla dzieci, jak również.