Artysta maluje znane piosenki, dzięki chorobie, która zmusza go widzieć dźwięki jako kolory

malowanie piosenek
Melissa McCracken cierpi od ciekawskich stan zdrowia: synestezja, która każe postrzegać dźwięki jako kolory. To pozwala wyciągnąć ciekawe obrazy, które odzwierciedlają, jak ona „widzi” wiele znanych piosenek.

Synestezja

synestezja
Synestezja-to zjawisko percepcji zmysłowej, które mogą być uważane za swego rodzaju „zanieczyszczenia” świadomości w postrzeganiu, dla których bodźce pochodzące od via dotykowej lub poznawczych nakłaniają doświadczeniem (automatyczne i mimowolne), w innym sensie. W jego bardziej miękka forma, synestezja występuje u wielu ludzi (to dlatego, że nasze zmysły nie działają zupełnie niezależnie), ale w niektórych przypadkach bodziec stanowi reakcję netto na różne sposoby drodze: ta sytuacja będzie jedna osoba na tysiąc, i to właśnie ta forma bardziej intensywne, co odróżnia Melissa.

Melissa McCracken

Melissa McCracken
„Do 15 lat, myślałam, że cały czas widzimy kolory: w książkach, w formułach matematycznych, na koncerty. Ale gdy pewnego dnia zapytałam brata, jakiego koloru była litera C (kanarek-żółty, między innymi), dowiedziałam się, że mój umysł nie był taki normalny, jak myślałem” – pisze Melissa na swojej stronie internetowej.”W zasadzie, mój mózg ma powiązania komunikacyjne. Czuję, uczucie „niepoprawnie” w stosunku do niektórych bodzowie. Każda litera i numer koloru, i grupowym roku obracają się wokół mojego ciała stałego punktu w przestrzeni. Ale ‚usterka’ najbardziej wspaniałe, aby zobaczyć całą muzykę, co czuję. Płynie w mieszanych kolorów, tekstur i ruchów, jak gdyby były one istotne elementy i ciekawe piosenki” – kontynuuje artysta.To szczególny stan, dał Melissa jeden kij, aby stworzyć bardzo ciekawe prace, które odzwierciedlają, jak widać, wiele niektóre piosenki bardzo znane. Oto niektóre z nich: do ciebie przychodzą do głowy takie same kolory lub różne?